Rynek kryptowalut: PKB USA, inflacja PCE i inne kluczowe wydarzenia, które warto obserwować w tym tygodniu

Przemówienia przedstawicieli Rezerwy Federalnej i publikacje kluczowych danych gospodarczych USA, w tym PKB i PCE, będą miały w tym tygodniu kluczowe znaczenie dla określenia przyszłej trajektorii rynku kryptowalut.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Rynek kryptowalut odnotował w ubiegłym tygodniu znaczne wzrosty w związku z optymistycznymi nastrojami.
  • Wystąpienia przedstawicieli Rezerwy Federalnej w tym tygodniu są bardzo oczekiwane ze względu na przyszłe spostrzeżenia dotyczące stóp procentowych.
  • Kluczowe dane ekonomiczne, w tym zrewidowany amerykański PKB i inflacja PCE, będą miały znaczący wpływ na rynek kryptowalut.

Ostatni tydzień szturmem podbił rynek kryptowalut, a jeden z najbardziej oczekiwanych ETF-ów US Spot Ethereum otrzymał zgodę SEC. Warto zauważyć, że Bitcoin wraz z większością altcoinów wzrósł w zeszłym tygodniu w obliczu rosnącego optymizmu. Zaobserwowano jednak pewną zmienność, głównie ze względu na to, że inwestorzy zrobili sobie przerwę i szukali dalszej jasności przed dokonaniem dalszych zakładów.

Wydaje się jednak, że w weekend dynamika ponownie przybrała na sile, ponieważ inwestorzy zdają się odzyskiwać zaufanie do przestrzeni aktywów cyfrowych. Przyjrzyjmy się zatem kluczowym wydarzeniom, które mogą wpłynąć na wyniki rynku kryptowalut w tym tygodniu.

Rynek kryptowalut: Kluczowe wydarzenia, które warto obserwować w tym tygodniu

Inwestorzy na rynku kryptowalut z niecierpliwością czekają na kilka wydarzeń w tym tygodniu, w tym uwagi przedstawicieli Fed i kluczowe dane gospodarcze USA. Tutaj analizujemy ważne wydarzenia, które mogą kształtować przyszłość sektora finansowego, nie mówiąc już o rynku kryptowalut.

Przemówienia urzędników federalnych

W tym tygodniu na rynku kryptowalut wszystkie oczy zwrócone są na serię wystąpień przedstawicieli Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, oczekiwanych w celu uzyskania wglądu w przyszłe stopy procentowe banku centralnego. Zaplanowane wystąpienia obejmują prezesa Fed Minneapolis Neela Kashkariego, gubernator Fed Lisę Cook i prezes Fed San Francisco Mary Daly w dniu 28 maja.

Następnie 29 maja wystąpią prezes Fed z Nowego Jorku John Williams i prezes Fed z Atlanty Raphael Bostic. W międzyczasie entuzjaści rynku z niecierpliwością czekają na sygnały wskazujące na ochłodzenie inflacji w USA.

Poza tym rynek kryptowalut będzie również uważnie śledził przemówienia pod kątem potencjalnego wpływu na ceny aktywów w obliczu zmieniających się nastrojów gospodarczych i rozważań politycznych.

Rynek kryptowalut przygotowuje się na kluczowe publikacje ekonomiczne

Ostatnie dane, w tym nastroje konsumentów Uniwersytetu Michigan i dane dotyczące 5-letnich oczekiwań inflacyjnych, wskazywały na zwyżkowe trendy. Ponadto ostatnie dane o CPI w USA pokazały również, że inflacja spadła w zeszłym miesiącu, co podsyciło zaufanie inwestorów.

Biorąc to pod uwagę, inwestorzy będą uważnie śledzić nadchodzące publikacje gospodarcze w USA. Na 28 maja zaplanowano publikację danych o zaufaniu konsumentów, które zapewnią wgląd w obecną sytuację gospodarczą.

Następnie, w czwartek 30 maja przypada kluczowa data z danymi o PKB za pierwszy kwartał (pierwsza rewizja) oraz zaawansowanymi zapasami detalicznymi i hurtowymi za kwiecień. Rynek kryptowalut, wraz z szerszym sektorem finansowym, będzie uważnie śledził te dane ekonomiczne, aby uzyskać wgląd w kondycję gospodarczą USA.

Ponadto inne ważne dane, w tym dochody i wydatki osobiste oraz kluczowe miary inflacji, takie jak indeks PCE i Core PCE, mają zostać opublikowane 31 maja.

Dolna linia

Rynek kryptowalut pochwalił niedawne zatwierdzenie ETF U.S. Spot Ethereum przez SEC. Ponadto, fundusz ETF U.S. Spot Bitcoin również zyskał znaczną popularność, a napływ środków w ubiegłym tygodniu przekroczył 1 miliard dolarów.

Jednak ten tydzień będzie kluczowy, ponieważ przemówienia przedstawicieli Rezerwy Federalnej i kluczowe dane ekonomiczne będą kształtować przyszłą trajektorię szerszego rynku kryptowalut. Podczas gdy najnowsze dane sygnalizują chłodzenie inflacji, każdy inny negatywny katalizator może osłabić nastroje inwestorów.

Możesz także polubić

More From Author

+ There are no comments

Add yours