Arthur Hayes z BitMEX podkreśla przewagę Bitcoina nad złotem, jaki jest haczyk?

Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, porównuje Bitcoina do złota, podkreślając przewagę technologiczną Bitcoina, wyniki rynkowe i wpływ ostatnich zmian geopolitycznych na bezpieczne aktywa.

  • NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

    • Hayes podkreśla wyższą szybkość i wydajność transakcji Bitcoina w porównaniu ze złotem dzięki kryptograficznemu blockchainowi.
    • Podkreślono znaczącą przewagę Bitcoina nad tradycyjnymi aktywami, takimi jak złoto i akcje od 2009 roku.
    • Analiza ostatnich trendów rynkowych i zmian geopolitycznych sugeruje przejście do nowego globalnego porządku finansowego.

Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, wywołał debatę w społeczności swoją najnowszą analizą porównującą Bitcoina do złota. W kompleksowym zestawieniu cykli gospodarczych i strategii inwestycyjnych, Hayes podkreśla przewagę technologiczną Bitcoina nad tradycyjnym aktywem bezpiecznej przystani.
Jego analiza zagłębia się w fundamentalne różnice między nimi, sugerując, że kryptograficzny blockchain Bitcoina oferuje bardziej wydajne i szybsze środki transferu wartości w porównaniu ze złotem. Ta przewaga technologiczna pozycjonuje Bitcoina jako bardziej atrakcyjną alternatywę w coraz bardziej cyfrowym krajobrazie finansowym.

Przewagi technologiczne i wyniki rynkowe

Współzałożyciel BitMEX, es, ponownie ożywił debatę Bitcoin kontra złoto dzięki przekonującej analizie, która w jasny sposób odzwierciedla technologiczne zalety kryptowaluty. W swoim najnowszym komentarzu Hayes zagłębia się w niuanse cykli gospodarczych i ewoluujący krajobraz bezpiecznych aktywów.
Hayes wskazuje na kluczową różnicę w obecnym cyklu gospodarczym: gdy Rezerwa Federalna zdewaluowała dolara, kapitał miał swobodę poszukiwania alternatywnych przystani. Tym razem Bitcoin pojawił się jako nowa bezpaństwowa opcja walutowa, zasadniczo zmieniając dynamikę przepływu kapitału.
Opierając się na spostrzeżeniach analityka finansowego Lynna Aldena, Hayes wyjaśnia kluczową różnicę między Bitcoinem . Podczas gdy obie służą jako alternatywa dla walut fiducjarnych, ich mechanizmy operacyjne znacznie się różnią. Księga Bitcoina jest prowadzona za pośrednictwem kryptograficznego łańcucha bloków, umożliwiając transakcje z prędkością światła. W przeciwieństwie do tego, księga złota jest związana fizycznymi ograniczeniami, poruszając się tylko tak szybko, jak ludzie mogą transportować metal szlachetny.

Różnica ta staje się krytyczna w porównaniu z cyfrowymi walutami fiducjarnymi. Hayes twierdzi, że chociaż cyfrowy fiat może również poruszać się z prędkością światła, jest podatny na nieskończone drukowanie przez rządy. To sprawia, że Bitcoin jest lepszy zarówno od złota, jak i fiat w obecnej erze cyfrowej.

Wpływ tej przewagi technologicznej jest widoczny w wynikach Bitcoina od jego powstania w 2009 roku. Hayes zauważa, że Bitcoin osiągnął lepsze wyniki niż tradycyjne aktywa w takim stopniu, że trudno jest dostrzec różnicę w zwrotach między złotem a akcjami na standardowych wykresach. Uderzające jest to, że osiągnęło gorsze wyniki niż akcje o prawie 300% w tym okresie.
Hayes sugeruje, że ta znacząca przewaga jest powodem, dla którego Bitcoin “ukradł część złota” w ciągu ostatniej dekady. Zdolność kryptowaluty do łączenia szybkości transakcji cyfrowych z zasadą niedoboru tradycyjnie kojarzoną ze złotem sprawiła, że stała się ona potężnym graczem w dziedzinie bezpiecznych aktywów.

Trendy rynkowe i zmiany geopolityczne

Hayes odnosi się również do ostatnich trendów rynkowych i szerszych zmian geopolitycznych. Przedstawia wykres porównujący i Bitcoin, zauważając, że podczas gdy oba aktywa historycznie poruszały się w tandemie, Bitcoin ostatnio utknął w martwym punkcie po osiągnięciu nowego rekordu wszechczasów na początku tego roku.

Hayes podkreśla kilka dominujących narracji w społeczności finansowej, w tym przejście od jednobiegunowego porządku świata zdominowanego przez USA do systemu wielobiegunowego, konieczność represji finansowych i zwiększonego drukowania pieniędzy przez banki centralne oraz potencjalny początek III wojny światowej i jej inflacyjne konsekwencje.
Te perspektywy, w połączeniu z różnymi opiniami na temat obecnej pozycji rynkowej Bitcoina, prowadzą Hayesa do wniosku, że znajdujemy się w krytycznym momencie. Twierdzi on, że przechodzimy z jednego globalnego układu geopolitycznego i monetarnego do innego, choć dokładne szczegóły tego nowego porządku pozostają niepewne. W momencie raportowania, cena Bitcoina na żywo wynosi 62 797,34 USD, przy 24-godzinnym wolumenie obrotu wynoszącym 15,4 mld USD, po wzroście o 3,07% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Możesz także polubić

More From Author

+ There are no comments

Add yours